неділя, 25 грудня 2022 р.

27.12.2022

 1. Дидактична гра "Зачаровані тварини"

https://youtube.com/watch?v=7ZF6T8ztRBY&feature=shares

2. СХД Малювання "Ялиночка"





https://youtube.com/watch?v=2peB53d-rrk&feature=shares

3. Поради батькам

Безпека під час новорічних свят, або як зберегти здоров'я дітей

Невдовзі у всі домівки завітає Новий рік із радісними вітаннями, подарунками та яскраво прикрашеними ялинками. Готуючись до свята, батькам не слід забувати про безпеку, зокрема, відповідально поставитися до вибору новорічних атриутів.

Перед Новим роком у батьків багато приємних клопотів - ку­півля подарунків для дітей, декорування всією родиною житла, прикрашання ялинки тощо. Проте не всі батьки знають, що вироби,без яких не обходиться новорічне свято, можуть бути шкідливимидля дітей через матеріали, із яких вони виготовлені.

Традиційно атрибутами Нового року є ялинкові прикраси,костюми та маски, штучні ялинки, феєрверки (хлопавки, бенгаль­ські свічки) та електричні гірлянди. Жоден із цих виробів не підля­гає обов'язковій сертифікації в Україні. Утім, обов`язковим є мар­кування виробів - на нього і треба звертати увагу. Повідомленняна маркуванні має бути чітким і зрозумілим, здійсненим державною мовою, не має змиватися або стиратися пальцями. Маркування маємістити такі складові, як-от:

- товарний знак підприємства-виробника чи уповноваженоїним особи;
- найменування та адреса виробника;
- дата виготовлення і термін придатності виробу;
- попереджувальна інформація про ризик, пов'язаний з екс­плуатацією виробу, та способи його уникнення.

Наприклад, на упаковці з ялинковими прикрасами, які можутьбути небезпечними для дітей віком до трьох років, має бути засте­реження «Обережно! Непридатне для дітей віком до трьох років»зі стислим роз'ясненням ступеня ризику.

Ялинкові прикраси

Деякі батьки, аби вберегти дітей від травмування склянимиялинковими прикрасами, віддають перевагу пластиковим. Але спра­ва в тому, що більшість ялинкових прикрас здебільшого виготовленіз низькосортного пластику. Фахівці стверджують, що у таких прикра­сах значно перевищено допустиму норму вмісту шкідливих речовин,зокрема фенолу, свинцю, формальдегіду.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Фенол - це кислота, яка в чистому виглядіє дуже токсичною речовиною і за потрапляння на шкіру викли­кає сильні опіки. Якщо виріб містить понаднормову концентра­цію фенолу, то, контактуючи зі шкірою дитини, починає її по­дразнювати. Як наслідок, у дитини може виникнути алергія, бронхіальна астма, навіть екзема. Вдихання фенолу призводить до подразнення слизових оболонок і може викликати нежить, запаморочення, головний біль, нудоту, задуху, прискорене сер­цебиття, порушення сну. Підвищений вміст свинцю (наприклад,у фарбі, якою розмальовано ялинкову прикрасу] негативно дієна центральну нервову систему дитини, може викликати без­причинну агресію. Токсичний формальдегід негативно впливаєна органи дихання, очі, шкіру дитини, вражає нервову систему.
Хімічний склад ялинкової прикраси неможливо визначити «на око», проте варто зауважити декілька ознак, які свідчать про по­наднормовийвміст шкідливих речовин.

Наприклад:
неприємний запах- що він сильніший, то більше виділя­ється-летучих токсичних хімічних речовин. Ялинкова при­краса має бути без запаху, бодай навіть слабкого;
неякісне покриття фарбою чи лаком- воно відшаровува­тиметься та потраплятиме на руки та в рот дитини, а біль­шість фарб є токсичними. У будь-якому випадку радимо використовувати ялинкову при­красу лише за призначенням. Не варто давати її дитині для гри!

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Безпечною та естетичною альтернативоюскляним та пластиковим ялинковим прикрасам можуть стати вироби з фетру, флісу, льону, бавовни. Стильно виглядатимутьялинкові «намиста» та банти з атласної стрічки чи паперу. У та­ких прикрас є ще одна перевага - їх можна виготовити разоміз дитиною власноруч, зробивши підготовку до Нового року ціка­вішою та по-справжньому родинною.

Новорічні костюми та маски

Купуючи новорічний костюм, насамперед варто звернути ува­гу на те, чи не виготовлений він із легкозаймистого матеріалу. Упо­добаний костюм слід вивернути і ретельно оглянути шви: якщо вони криві, із нитками, що стирчать, то це найімовірніше підпільне виробництво, а сировина - недозволена для використання.
Новорічні маски також мають бути пожежобезпечними. Отвори для очей, носа,рота мають бути розміщені симетрично - так, щоб ди­тина, надягнувши маску, могла добре бачити і не задихалася.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!Новорічні костюми та маски, які входять до гру­пи товарів легкої промисловості, виключені з Переліку продукції,що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні, затвердженого на­казом Державного комітету України з питань технічного регулю­вання та споживчої політики 01.02.2005 № 28 (у редакції наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 06.11.2013№ 1308,далі- Перелік № 28). Тож слід обирати такі товари осо­бливо уважно, ураховуючи, що дитина носитиме їх близько до тіла,очей, органів дихання.
Купуючи новорічні костюм та мас­ку, зверніть увагу на їхній запах та колір. Якщо запах здався вам неприєм­ним, а колір - неприродно яскравим, не слід купувати такий товар.

Штучні ялинки

Причин для вибору штучної ялин­ки може бути декілька - алергія ко­гось із родини на хвойні дерева; ба­жання полегшити прибирання житла; намір не витрачати щороку гроші на природне дерево. Важливо, що рі­шення обрати штучну ялинку також є екологічно-дружнім, адже що більше людей користуватиметься штучними ялинками, то менше вирубува­тимуть природні.

Обираючи штучну ялинку, насамперед зауважте: штучна ялин­ка повинна мати санітарно-епідеміологічний висновокМініс­терства охорони здоров'я України. Обов`язково попросіть продавця показати вам цей документ, адже штучна ялинка знаходитиметься у вашій оселі не один рік.
Перш ніж купувати ялинку, якою б гарною, «пухнастою» та при­йнятною за ціною вона не була, обов'язково дізнайтеся, з якого ма­теріалу вона виготовлена. Для виробництва штучних ялинок вико­ристовують такі матеріали:

поліпропілен (РР)- вважають, що цей вид пластмас є найбез­печнішим для здоров'я. Із нього виготовляють відра, посуд для га­рячих страв, одноразові шприци, мішки для цукру, контейнери для заморожування продуктів, кришки для більшості пляшок, маслянки тощо. Ялинки з поліпропілену є найдорожчими та найякіснішими, до того ж виглядають, «як живі»;
монофіламентна нитка (волосінь)- із цього матеріалу ви­готовляють найпухнастіші ялинки з тонкими голочками. Вони ви­глядають дуже натурально і не завдають шкоди здоров`ю;
фольга чи фольгована плівка - із цього матеріалу роблять білі чи сріблясті ялинки з густою та м'якою «хвоєю». Такі ялинки безпечні, утім, не всіх влаштовує їхній колір;
полівінілхлорид (ПВХ, РУС)- найуживаніший вид пластмас для виробництва штучних ялинок, який виготовляють із нафтових ресурсів. Такі ялинки називають оптимальним співвідношенням ціни та якості, адже вони є міцними, довго служать, гарно вигляда­ють та коштують дешевше, ніж ялинки з поліпропілену.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!ПВХ відрізняється міцністю та вогнестійкіс­тю, тож його вважають придатним для виробництва дитячихіграшок, предметів декору (зокрема і штучних ялинок), штучної шкіри, завіс для душу тощо. Проте це отруйний та небезпечнийдля здоров`я вид пластмас, обтяжений шкідливими поєднання­ми свинцю. Так, за спалювання ПВХ утворюються високотоксич­ні хлорорганічні сполуки. Тож якщо ви все-таки обрали ялинкуз ПВХ, через декілька років користування її варто замінити.
Також слід перевірити міцність гілок та голочок.Проведіть по м'яких голочках рукою «проти шерсті», а жорсткі посмикайте - вони мають одразу розправитися і не осипатися. Окрім того, кінчи­ки голочок не мають колотися, аби дитина не травмувалася, якщо візьме гілочку в руку або навіть до рота. Зрештою, ялинка має бути стійкою, аби дитина випадково не перекинула її на себе.

Якщо ялинка має неприємний запах - не слід сподіватися на те, що він «вивітриться».

Немає коментарів:

Дописати коментар