1. Дидактична гра "Ведмедик у лісі"
https://youtube.com/watch?v=V3hnYiLIcwA&feature=shares
2. Казка "Три ведмеді"
https://youtube.com/watch?v=W9bE8wfFaj4&feature=shares
3. Для батьків
Ідеї, як провести час з дітьми, коли вдома немає світла
рф не може здолати наших мужніх захисників на полі бою, тому вдається до терору мирного населення та намагається залякати нас відсутністю світла, тепла та зв’язку. Тож усім українцям це знайомо: у квартирі (чи будинку) раптово не стало світло. Перше питання: чим зайнятися з дітьми?
1. ГРА «ПРОДОВЖИ МАЛЮНОК»
У цю гру можуть зіграти двоє дітей або ціла сім'я, розбившись на пари. Наприклад, тато малює із сином, а мама – з донькою.
На чистому аркуші паперу одна людина малює одну деталь, а друга продовжує малюнок, домальовуючи щось ще. Наприкінці виходить дуже кумедна картина, іноді зовсім незрозуміла, а іноді дуже красива. Можна змагатися командами, чий спільний малюнок вийти смішнішим.
А найголовніше, що яскраве світло для такого малювання зовсім не потрібне — можна грати при свічках, то буде навіть веселіше!
Читайте також: Україну чекають аварійні відключення світла: росіяни знову завдали ударів по енергооб’єктах країни
2. ГРА «ВІРЮ-НЕ ВІРЮ»
Ні, мова йтиме не про складну карткову гру, де потрібно вирахувати блеф суперника (хоча з підлітками можна пограти і в неї). Усе набагато простіше. Щоправда, щоб було цікаво, грати мають хоча б 2 дитини, бажано вже школярів.
Батько по черзі називає цікаві, але не очевидні факти для дитини, а той має вгадати, чи це вигадка. Наприклад, правдивий факт "у восьминога 4 серця", і помилковий - "найповільніша тварина у світі - черепаха". Двоє дітей змагаються між собою, хто вгадає більше правильних фактів та набере більше очок.
3. ГРА «ЗІПСОВАНИЙ ТЕЛЕФОН»
Відома всім батькам гра з дитинства. Якщо відключили світло вдома, можна розташуватися всією сім'єю на дивані і весело провести час, відгадуючи слово, яке спочатку було сказано на вушко першій людині в ланцюжку. Чим більше людей грає у гру, тим краще! А темрява додає такому виду дозвілля особливий шарм.
Читайте також: Без електроенергії, але зі світлом: які є альтернативні джерела світла
4. ГРА «ВГАДАЙ МЕЛОДІЮ»
Якщо у вас вдома є музичний інструмент, навіть дитячий, можна використовувати його в іграх при свічках. Наспівуйте дитині відомі мелодії або грайте їх на інструменті та попросіть його вгадати назву (або хоча б виконавця). Якщо малюк довго не вгадує - можна давати легкі підказки, а щоб було цікавіше - влаштуйте змагання між членами сім'ї, хто з них вгадає більше пісеньок.
5. ВЧИТИ ВІРШІ, ЛІЧИЛКИ
Коли немає можливості подивитися мультики та почитати, з'являється час на вивчення віршів та лічилок, які так корисні для розвитку промови малюка.
6. ГРА «ВГАДАЙ ХТО»
Ця гра точно запам'ятатись школярам і може затягнутися на кілька годин! Суть її полягає в тому, що всі учасники повинні сісти у коло, а на лоб кожному клеїться стікер з ім'ям відомого персонажа чи героя. Бачити напис на лобі в людини можуть лише інші члени сім'ї.
Мета гри вгадати свого персонажа за допомогою запитань. Задавати питання потрібно за годинниковою стрілкою так, щоб відповідь була лише «так» або «ні», і давала додаткову інформацію про ім'я на вашому стікері. Наприклад: «Я персонаж із мультфільму?». Якщо люди у колі кажуть «так», питаєте: «З українського?».
Якщо учасники знову дають позитивну відповідь, продовжуєте запитувати. Якщо відповідь негативна, про свого персонажа запитує наступна по колу людина. Виграє той, хто найшвидше вгадає свого персонажа. Щоб гра надто не затягнулася, вибирайте лише дуже відомих героїв із казок, мультфільмів.
Немає коментарів:
Дописати коментар